Aktivity 2017

Sezona 2016 pro nás skončila vlastně účastí v závodu LPD, v Holicích jsme pak bilancovali uplynulou sezonu a diskutovali o té nadcházející.

Ta začne hned v září přípravami na Podzimní éter 33. Dnes už je po závodu a tak můžeme říci, že se nám celkem vydařil. Dokladem budiž 4. místo. Gratulace samozřejmě patří všem účastníkům, a hlavně těm, kteří byli lepší než my. 

Každé první pondělí v měsíci se pak účastníme ve větším či menším počtu pravidelných setkání Českobudějovických síbíčkářů v Besedě. V lednu jsme se zúčastnili Zimního závodu, pocity před vyhlášením výsledků? Velké napětí, protože se nám start celkem vydařil. Parta výborná, zážitků kopec a výsledek uspokojivý. 

(Jak jsem se dnes 6. 2. dozvěděl dokonce více než uspokojivý, jak jinak nazvat vítězství v kategorii C)

Pořád jsme přemýšleli, jak rozhýbat stojaté vody CB a výsledkem je vyhlášení aktivní soboty. Vzal se o to Zdeněk káčko spolu s Honzou Hradec. Protože nefandím dlouhodobým aktivitám a závazkům (nemám na to dostatek volného času a vůle věnovat se tomu celý rok), a také protože jsem o tomo měl jinou představu, dal jsem se do přípravy jednorázové akce - CB fotosoutěže 2017.

Myšlenkou bylo zneužití přirozené lidské soutěživosti ke zvýšení provozu na CB na různých druzích modulace. Tedy využití všeobecného oprávnění ve větší míře, než jak je tomu doposud. Původně jsem to plánoval jako volnou zábavu, ale stále mně hlodala myšlenka oslovit nějakého seriozního sponzora a korunovat snažení soutěžících nějakým bonbónkem. Snad se to podaří.

Další již tradiční akcí je setkání jihočeských síbíčkářů v Holubově 22. 4. 2017. 

Neuváženě jsem se nechal vyprovokovat od Veny Dobrná a pustil se do stavby detektoru kovů. Na setkání pak chceme změřit síly s profi výrobkama.

Českej člověk je kutil a šťoura, tak proč bychom neporazily nějakou australskou firmu.

Teď už taky mohu říci, že jsem si kousnul do pořádnýho bochníku. První detektor clon PI AVR je na světě, ještě zbývá jeden VLF a to už je setkání za dveřmi. Další akcí, kterou připravujeme je výjezd expedice Kleť v květnu do západních Čech na Třebouňský vrch, odkud odjedeme EBH33. Mezitím se vše trochu zkomlikovalo, takže budeme rádi, když EBH odjedeme z Kletě. A jak říká klasik, může-li se něco pokazit, tak se to určitě pokazí. Nakonec jsme nejeli nikam a na Kleti jsem osiřel. Večer jsem začal trochu nejistě a s rukama zapletenejma do šňůry od mikrofou, myši a klíče začal přijímat jednu stanici za druhou. Přes noc jsem zdřímnul asi 10 minut, když se mi zavřela víka. Tak jsem je "podepřel" a jel dál. Na to jaké byly podmínky a úsilí by to celkem šlo.

No posuďte sami

Začátek června je za námi, při Rozhlednách se naštěstí při závodě nic nepokazilo a kontrolku jsem odjel. Z minule jsem to měl odzkoušený, ale singl jsem to ještě nejel. 

CB fotosoutěž 2017 už je taky za námi. Vyzkoušel jsem si kopec Bulový asi 900 m.n.m. asi 10 km od stálého QTH a s výsledky jsem vcelku spokojen. Počasí se vydařilo, jen mi v sobotu odpoledne "klekla" elektrika a centrálu se mi nechtělo tahat, tak jsem to odpískal o něco dřív, než po setmění. Dokonce jsem udělal i pěkná spojení na AM a SSB. Premiéra nové staničky CRT SS 9900 se vydařila.

 Podrobné informace k fotosoutěži naleznete na stránkách cb-fotosoutez.webnode.cz .

V červenci bycom měli před začátkem LPD vyhodnotit fotosoutěž a pak se zapojit do vlastní soutěže Letní polní den.

No a to už tady bude opět srpen a Holice a začne vše nanovo (snad).

V průběhu roku mně ještě čeká rekonstrukce domácího vertikálu 10,5m na 6,9m dle návrhu zpracovaného s Mirkem OK1UFC.