EBH 4. den

Ráno jsem vstal v 5:20 a už jsem se hrnul ke stanici. Pořád mně trápil stav, kdy v půlce relace najednou proti stanice „spadla“, ale tak, že ze stanice nešel ani šum, S metr spadnul na nulu a chvíli jako by přes antény někdo hodil deku. Za chvíli se to všechno zmátořilo a příjem běžel dál. Protože jsem s sebou vzal víc stanic, abych si udělal subjektivní porovnání jejich parametrů, začal jsem zjednodušovat zapojení vyřazením přepínačů a propojek, až jsem objevil zdroj těchto problémů. Petr nám sice říkal, že nad námi visí CB převaděč, ale dokud jsem tam nedal Lincolna a nezjistil, že na všech kanálech je najednou stejná modulace, tak mi to nedocvaklo. Petr nám odpoledne převaděč shodil. Bez toho bychom byli pěkně v háji. Odpoledne přijeli v hojném počtu další místní radioamatéři, tak jsme se ke stanici dostali později.  Od 18ti hodin jsme začali dávat výzvu na Jižní Čechy. A světe div se, spojení se podařilo. Véna Dobrné/p Slavkov se obětoval a podařilo se nám navázat spojení.

První spojení, které se svou délkou 170 km přiblížilo standardu délky spojení z Kletě. Je vidět, že trpělivost růže přináší. K reportáži patří i pár fotek.

Zdenek s Honzou mysleli, že na špekáčky nachytají nějaké turisty, a protože se nám jich sželelo jak tam stáli u té cesty, tak jsme jim je snědli. Byly vynikající.