EBH2016

Rozsáhlé přípravy na tento závod probíhají vlastně celý rok. Anténní pole se rozšířilo o 2 antény. Navíc jsme při výběru kóty limitováni volným prostorem pro parkování dvou vozů s přívěsy, aby nás "hajný" po postavení techniky nevyhnal. Dále jsme chtěli vyplnit bílá místa na mapě spojení, která se při vysílání z Kletě rozkládají na severní Moravě (s výjimkou několika vrcholků jako Praděd, Lysá hora a pod.) Tato všechna kriteria splňuje jen málo kopců. Po konzultaci s kolegama z Moravy padla volba na rozhlednu Karasin. 15.3. jsem si domluvil schůzku s místním znalcem a výsledek rekognoskace na místě mně velmi potěšil a naše přihláška do závodu jako CT1 dostala konkrétnější podobu.
 
 
 
 
 
 
 
Na místě jsme navíc objevili buňku a stožárek s vertikálním dipólem na CB. Že by místní síbíčkářská obec byla na tomto kopci aktivní? Co když jsme jim sebrali jejich kótu. To trochu nahlodalo moji radost. Několik dní jsem se snažil skontaktovat s provozovateli uvedené antény. Pak se mi podařilo dopátrat přes místní radioklub majitele. Jejich ujištění o spolupráci mi vrátilo dobrou náladu. Já je zase pozval k soutěži pod naší volačkou. Nyní je čas na přípravu techniky.
5. 5. 2016
Čas utíká jako voda a tak máme EBH za dveřmi. Odjezd na kopec Přední skála 712 m.n.m. do čtverce JN89DN je už v úterý 10. 5. odpoledne.
Po příjezdu bychom měli postavit alespoň jednu anténu a zkusíme se připojit k místním kolečkářům. Do soboty pak máme čas na stavbu celého anténního pole, doladění techniky a nezbytné laboŕace s anténama. Vysílací plán je takový, že pojedeme ráno od probuzení tak do 9 až 10 ti hodin a odpoledne asi od 17ti hodin dokud nezavřeme oči. No a protože jsme tento výjezd pojali jako dovolenou, tak bychom se rádi poohlédli přes den i po okolí. Meteorologové na příští týden předpovídají jaro, tak snad nám vyjde i počasí. Po loňských zkušenostech z expedice Čtverec mi Zdeněk slíbil náhradní bombu s plynem. V noci bude zima a jak jsme loni v květnu "klepali kosu" na Pradědu už zažít nechci. Máňa (obytný přívěs) už zase stojí na kolech a je připravená na cestu. Tentokrát bude tažená 4x4 s více než 100 koni, tak by se neměly opakovat zážitky z expedice Čtverec z Klínovce nebo Velké Javoriny, kdy Opel Astra nabíral na otáčkách jak prokluzoval předek a souprava zpomalovala.
9. 5. 2016
Celý den jsem skládal do Máni techniku a vybavení, aby zítra ve 13:00 hodin bez problémů vyrazila na cestu k Bystřici nad Pernštejnem. Auta máme vybavena stanicemi, takže v průběhu cesty se ozveme z příležitostných kopců, které budeme přejíždět (převážně na C38). Na místě bychom měli být připraveni v 18:00 na první relaci. Průběžně budeme stavět anténní pole, abychom byli v sobotu v plné polní připraveni na EBH 2016. Pokud se dostaneme k internetu, vystavíme další fotky z průběhu příprav..